Poziv studentima za učešće na nacionalnom naučnom skupu "Osuđenička populacija: Nove perspektive"

Institut za kriminološka i sociološka istraživanja i Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu sa zadovoljstvom najavljuju održavanje

Nacionalnog naučnog skupa

„Osuđenička populacija: Nove perspektive"

Beograd, 4. XII 2023. godine

Naučni skup se organizuje u okviru nacionalnog naučnog projekta PrisonLIFE uz podršku Fonda za nauku Republike Srbije.

Važni datumi:

10.10.2023. godine – rok za slanje sažetaka i radova u celini

15.11.2023. godine – obaveštenje o prihvatanju sažetka ili rada

04.12.2023. godine – održavanje skupa

Mesto održavanja:     Velika svečana sala Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja

Osnovni cilj skupa je da okupi istraživače u ranoj fazi karijere i studente završnih godina osnovnih, master i doktorskih studija različitih disciplina i grana nauke (specijalne edukacije, psihologije, sociologije, andragogije, socijalnog rada, bezbednosti, prava i drugih srodnih nauka) i njihove mentore. Slobodnim izborom teme, u skladu sa oblastima interesovanja i tematskim okvirima skupa i prema dogovoru sa mentorima, studenti će imati priliku da pred širom publikom prezentuju sopstvena zapažanja i razmene naučna mišljenja sa drugim učesnicima.

Konferencija pokriva širok spektar tema uključujući iskustva u zatvoru, karakteristike zatvorske populacije, procenu rizika, obrazovanje i zapošljavanje u zatvorima, pristupe tretmanu osuđenica, zloupotrebu supstanci, aktivnosti slobodnog vremena, stavove društva prema osuđenicima i drugo.

Učesnici mogu da prijave sažetak rada ili rad u celini.

Učešće u radu naučnog skupa je besplatno.

Više informacija možete pronaći na www.prisonlife.rs ili dobiti putem konferencija@prisonlife.rs

PRIJAVNI FORMULAR

Uputstvo autorima