Prijavljivanje ispita i tema završnog rada za aprilski ispitni rok školske 2023/2024. godine

I Obaveštavaju se studenti master akademskih studija da će se prijavljivanje ispita za aprilski ispitni rok školske 2023/2024. godine obaviti u periodu od 8. do 17. marta 2024. godine.

Aprilski ispitni rok trajaće od 1. do 9. aprila 2024. godine.

Važne napomene:

1.      Svi studenti prijavljuju ispit putem studentskog e-naloga. Mole se studenti koji nisu kreirali studentski e-nalog da to učine u skladu sa obaveštenjem dostupnim na internet stranici Fakulteta: http://info.ius.bg.ac.rs/newsonepost.aspx?id=510&grupaid=36&studijeid=1  (Studentski info/master studije prava/opšte informacije/E-student uputstvo)

• Studenti upisani prvi put školske 2023/2024. godine ne plaćaju prva dva prijavljivanja ispita.
  • Studenti koji su školske 2023/2024. godine izvršili ponovni upis (sa priznavanjem odslušane nastave i položenih ispita) ne plaćaju naknadu za prvo prijavljivanje ispita.

2.    Naknade za prijavljivanje ispita su:

-  državljani Republike Srbije i Republike Srpske - 6.000,00 dinara po ispitu,

-  strani državljani - 100 evra (u dinarskoj protivvrednosti) po ispitu.

• Studenti upisani školske 2022/2023. godine, kao i studenti ranijih generacija koji imaju regulisan status u školskoj 2023/2024. godinu plaćaju navedenu naknadu za svako prijavljivanje ispita.

Za prijavljivanje ispita van roka za prijavljivanje (naknadna prijava ispita), a do početka ispitnog roka, uplaćuje se naknada:

-  državljani Republike Srbije i Republike Srpske - 2.200,00 dinara po ispitu,

-  strani državljani - 40 evra (u dinarskoj protivvrednosti) po ispitu.

Naknadno prijavljivanje ispita vrši se kontaktiranjem Odseka za master i doktorske studije i moguće je do 29. marta 2024. godine.

Uplata se vrši na tekući račun Pravnog fakulteta 840-1439666-55.

-       u polje broj modela upisuje se 97,

-       u polje poziv na broj (odobrenje) upisuje se jedinstveni kontrolni broj, koji je za svakog studenta dostupan na ličnom e-nalogu.

Na studentskom računu mora biti dovoljno novca za prijavu ispita.

Skrećemo pažnju da uplate, u zavisnosti od toga kada su izvršene, mogu da kasne i do četiri dana (uplata izvršena u četvrtak posle podne leže na račun Fakulteta tek u ponedeljak).

Studenti koji nisu izmirili rate školarine u predviđenim rokovima, neće biti u mogućnosti da prijave ispite.

II Obaveštavaju se studenti master akademskih studija o terminima prijavljivanja tema završnog rada za aprilski rok školske 2023/2024. godine:

Prijavljivanje tema završnog rada  obaviće se od 8. do 17. marta 2024. godine.

Popunjene prijave završnog rada i potpisane od strane predloženog mentora (obrazac prijave) primaju se u Odseku za master akademske studije ili se mogu ubaciti u kutiju za prijavu ispita na master studijama koja se nalazi ispred Amfiteatra V.

Studenti upisani prvi put na master akademske studije u školskoj 2023/2024. godini ne plaćaju naknadu za prijavu i odbranu završnog master rada samo ako prijavu podnesu u tekućoj školskoj godini, zaključno sa prijavom za septembarski II rok.

Svi ostali studenti za prijavu i odbranu master rada uplaćuju naknadu:

-          državljani Republike Srbije i Republike Srpske - 12.000,00 dinara,

-          strani državljani - 250 evra (u dinarskoj protivvrednosti).

Uplata se vrši na tekući račun Pravnog fakulteta 840-1439666-55.

-       u polje broj modela upisuje se 97,

Zavrsni rad - prijava obrazac 2023-2024