KONKURS za obavljanje prakse u organizaciji Fakulteta

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu raspisuje konkurs za obavljanje pravne prakse u pravosudnim institucijama Republike Srbije (u različitim odeljenjima sudova i javnim tužilaštvima) počev od marta meseca 2022. godine.

Prijava na konkurs sadrži:

1. Prezime, ime i broj indeksa kandidata
  2. Ukupan broj ESPB bodova i prosečnu ocenu prilikom prvog upisa IV godine studija
  3. Biografiju (CV)
  4. Spisak svih ponuđenih institucija u kojima bi se obavljala stručna praksa, rangiranih prema željama i interesovanjima kandidata (kandidat navodi na prvom mestu instituciju u kojoj bi najradije obavljao stručnu praksu).

Institucije u kojima se može obaviti pravna praksa:
• Sudovi: Prvi, Drugi, Treći osnovni sud u Beogradu, Viši sud u Beogradu;
• Javna tužilaštva: Prvo, Drugo, Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu, Više javno tužilaštvo u Beogradu.

Prijava koja ne sadrži sve navedene elemente neće biti rangirana.

Prijava se šalje na adresu praksa@ius.bg.ac.rs do 21. februara 2022. godine. Nakon toga će biti sačinjena rang lista na osnovu ukupnog broja ESPB bodova i prosečne ocene.
Rang lista, kao i sve relevantne informacije i obaveštenja u vezi sa načinom obavljanja prakse biće dostupni na Moodle kursu Pravna praksa.

Podsetnik

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu raspisuje konkurs za obavljanje studentske prakse u državnim institucijama na osnovu Sporazuma o saradnji u pružanju podrške javne uprave visokoškolskim ustanovama u obrazovnom procesu. Ovim putem pozivamo studente da se prijave na preostala dostupna mesta.

Stručna praksa traje do 80 časova (četiri nedelje po četiri časa dnevno), a sama realizacija jednomesečne prakse biće sprovedena u periodu prolećnog semestra 2022. godine zaključno sa majem mesecom.

Obavljanjem stručne prakse studenti ispunjavaju svoje ispitne obaveze iz predmeta Praksa u pravosuđu i upravi ili Praksa u privredi.

Prijave se šalju na adresu nstankovic@ius.bg.ac.rs ; uz prijavu je potrebno poslati, u elektronskom obliku (isključivo u .doc ili .pdf elektronskim formatima):

1. Kopiju uverenja o položenim ispitima;

2. Biografiju (CV);

3. Spisak koji sadrži do tri ustanove ili institucije u kojima bi student ili studenkinja obavljali program stručne prakse.

Spisak institucija i državnih organa u kojima su još uvek ima dostupnih mesta za obavljanje stručne prakse:

1. Ministarstvo državne i lokalne samouprave – 8 preostalih mesta;
  2. Služba za upravljanje kadrovima – 8 preostalih mesta;
  3. Narodna skupština Republike Srbije – 2 preostala mesta;
  4. Zaštitnik građana – 5 preostalih mesta;
  5. Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti – 3 preostala mesta;
  6. Poverenik za zaštitu ravnopravnosti – 1 preostalo mesto;

Pored ovih, u okviru Gradske uprave grada Beograda još uvek su dostupna sledeća mesta:

1. Sekretarijat za finansije – 1 preostalo mesto;
  2. Sekretarijat za javne prihode – 12 preostalih mesta;
  3. Sekretarijat za imovinske i javne poslove – 1 preostalo mesto;
  4. Sekretarijat za javni prevoz – 1 preostalo mesto;
  5. Sekretarijat za obrazovanje i dečju zaštitu – 2 preostala mesta;
  6. Sekretarijat za socijalnu zaštitu – 3 preostala mesta;
  7. Sekretarijat za inspekcijske poslove – 1 dostupno mesto
  8. Sekretarijat za upravu – 2 dostupna mesta;
  9. Sekretarijat za poslove komunalne milicije – 2 preostala mesta;

Konkurs za obavljanje studentske prakse