OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE KOJI SU IZGUBILI STATUS STUDENTA

Student koji je izgubio status studenta bilo ispisivanjem sa fakulteta ili neupisivanjem školske godine, a koji je u dosadašnjem toku studija ostvario minimum 60 ESPB, može se na lični zahtev upisati na osnovne akademske studije Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, bez polaganja prijemnog ispita.

U skladu sa Odlukom Senata Univerziteta u Beogradu broj: 186/15 od 13. aprila 2016. godine studenti su obavezni da na svom profilu (e-nalogu) popune elektronski ŠV obrazac. Nakon potvrde unetih podataka u ŠV obrazac student će moći da obeleži predmete koje će slušati u školskoj 2022/2023. godini. U skladu sa Statutom i Pravilnikom o ispitima na osnovnim akademskim studijama prijava ispita moguća je samo iz predmeta koji su upisani za školsku 2022/2023. godinu.

Student je u obavezi da upiše najmanje 37 ESPB, osim ako mu je do završetka studija ostalo manje od 37 ESPB. Student može da upiše najviše 72 ESPB. Student koji upisuje najmanje dva obavezna predmeta sa četvrte godine studija može da upiše maksimalno 90 ESPB.

Vrednost prvi put upisanog ESPB iznosi 1.650,00 dinara. Vrednost ESPB za predmet koji se ponovo upisuje iznosi 1.237,50 dinara.

Školarina se plaća u celosti ili u četiri jednake mesečne rate: prva rata pri upisu; druga rata – do 20.12.2022; treća rata – do 20.02.2023; četvrta rata – do 20.04.2023. Student uplaćuje i 100,00 dinara za potrebe Karijer centra. Sve uplate se vrše na tekući račun Fakulteta broj: 840-1439666-55, u polje broj modela upisuje se broj 97, u polje poziv na broj upisuje se kontrolni broj koji se nalazi na profilu (e-nalogu) studenta.

VAŽNA NAPOMENA: bez popunjenog elektronskog ŠV obrasca, elektronskog odabira - čekiranja predmeta i uplate školarine student neće moći da upiše školsku 2022/2023. godinu.

Za upis školske 2022/2023. godine studenti podnose:

-                      molbu za ponovan upis sa zalepljenom fotografijom u gornjem desnom uglu

-                      novi indeks sa popunjenom prvom stranom (štampanim slovima) i fotografijom veličine 35h45mm

Zaštitnu foliju ne lepiti preko fotografije!

-                      stari indeks

-                      dva potpisana primerka ugovora o studiranju

B E O G R A D

28. septembar 2022. godine                                                                   IZ SEKRETARIJATA FAKULTETA