POZIV STUDENTIMA ZA UČEŠĆE NA KURSU „Kriminologija i međunarodno krivično pravo“

Pozivaju se zainteresovani studenti da se prijave za učešće na kursu „Kriminologija i međunarodno krivično pravo“ koji će se održati u periodu 22.5.-12.6. na Pravnom fakultetu u Beogradu. Predavanja će se održavati od ponedeljka do četvrtka u periodu 09:00-13:00. Predavanjima će prisustvovati i studenti iz SAD.

Predavanja će držati prof. dr Rana Lenart (Rana R. Lehr-Lehnardt, University of Missouri–Kansas City School of Law) i doc. dr Marijana Kotlaja (Marijana Kotlaja, Missouri State University, Faculty for Criminology and Criminal Justice) i nastavnici sa Katedre za krivično pravo Pravnog fakulteta u Beogradu.

Sadržaj predavanja:

1.      Komparativno krivično pravo (analize sličnosti i razlika krivičnog postupka);

2.      Osnove međunarodnog krivičnog prava i pravosuđa;

3.      Kriminološka objašnjenja krivičnih dela protiv čovečnosti i drugih dobara zaštićenih međunarodnim pravom;

4.      Prednosti i nedostaci različitih modela tranzicione pravde.

Nastava se izvodi na engleskom jeziku.

Studenti koji pohađaju kurs dobiće sertifikat o učešću.

Zainteresovani studenti prijavu i kratku biografiju mogu poslati prof. dr Nataliji Lukić na natalija.lukic@ius.bg.ac.rs